POLİÜRETAN NEDİR?

 

POLİÜRETAN YALITIM Poliürea, Poliüretan ve Epoksi Zemin Kaplama uygulamaları ile, uzun ömürlü ve kaliteli malzemeleri usta işçilik ve uygun fiyatlar ile sunarak projelerinize değer katar.

Poliüretan sert köpüğü inşaat sektöründe ve hayatın diğer alanlarında en üst seviyede yalıtım elde etmek amacı ile bilim adamlarınca keşfedilmiştir. Poliüretan plastik malzeme gurubundan olup, inşaat sektöründen çiftliklere, havacılıktan otomotive, gıda depolamadan sağlık gereçlerine kadar endüstride önemli bir yer tutmaktadır.

Isı, ses, su ve nem yalıtımına aynı anda sahip bilinen tek yalıtım malzemesi olup %60‘a varan tasarruf sağlar. Maliyeti düşük, uygulaması kolay ve uzun ömürlüdür. Bu özellikleri sayesinde Dünyada en çok kullanılan yalıtım sistemidir.

DIN 4102‘ye göre B1 ve B2 yangına direnç normlarındadır. Yangına direnci ile ateşi yaymaz. Çürüme, küf, mantar ve rutubet yapmaz, kuş, bakteri, haşere, barındırmayıp çevreye zehirli gaz yollamaz. Kimyasallardan (benzin, madeni yağ, asit v.b) etkilenmez.

Dansite (yoğunluk) 40 (+/-2) kg/m³ olup; üzerinde yürünebilir, burkma, kabarma olmaz, darbeye ve yırtılmaya dirençlidir. Püskürtme esnasında kendiliğinden 4 saniye içinde şişerek kuvvetlice yapışır yapıştırıcı veya dübel gerekmez. Kapı, pencere, balkon kenarlarından su ve hava sızmaz.

Hafifliği sayesinde yapıya ekstra yük olmaz deprem veya yangında ise zararı en aza indirir esnekliği ile yapının yıllar içindeki oturumuna uyum sağlar. Difüzyona uğramadığı için yapı demirlerinin paslanmasını engelleyerek binanın ömrünü uzatır.

Poliüretan hammaddesi %97 kapalı hücre yapısındadır. LAMDA λ (ısı iletkenlik kat sayısı) 0.021m\kw ile en düşük yalıtkan olup mekanın dışarı ile hava (soğuk, sıcak), ses, su ilişkisini tamamen keser.

UYGULAMA NASIL YAPILIR?

Poliüretan makineleri ve yalıtım malzemeleri gezici araçlar içinde uygulama alanına getirilir. Makina varillerden gelen kimyasalları işler değişik ebatlardaki hortumlar ise malzemeyi istenilen yüksekliğe ve yere taşır.

Poliüretan yalıtım malzemesi yatay, dikey, her türlü zemine pülvarize basınçlı püskürtme sistemiyle en ince noktalara kadar nüfuz eder 4 saniye içinde şişerek sertleşir. Üzerinde yürünebilir, eksiz ve bağlantısız, ısı köprüsü oluşturmadan yapıyı yorgan gibi kaplayarak yekpare bir yalıtım sağlar. Donma veya erime olmaz. Doğrudan uygulandığı için ise kaba sıvaya gerektirmez.

 

Örnek Çalışmalar
1.5_inch_sprayed-in-place_polyurethane_insulation_with_Acrylic_rubber_coating_over_smooth_BUR_

cc foam-studs Izolatii-fatada-16 roofing o condensationprevention6large foamprj13 spray polyurethane foam di Dinding Wilmar Nabati Gresik 5 spray polyurethane foam di midtown hotel spraying-on-ducts-and-crawl galeri10 kamyonet5 maxresdefault (1) 1.Kneeling-Good-New-BUFCA
IM000595.JPG
tankizolasyonu sprayfoamsolutionsoferie Strona-www-zdjęcie-do-OFERTA-OBIEKTY-INWENTARSKIE IMG-20110622-00084 foam_install_04 SPF-2 talpa apšiltint poliuretano putomis

POLİÜRETAN SPREY ÖZELLİKLERİ

* ISI,SES ve SU İZOLASYONUNDA KESİN ÇÖZÜM
* EK YERSİZ YEKPARE UYGULAMA
* SIVI OLARAK ENJEKTE EDİLDİĞİNDEN HİÇBİR BOŞLUK KALMAZ
* BAZ, DUMAN, BENZİN GİBİ KİMYASALLARA DAYANIKLIDIR
* ÇÜRÜMEZ, KOKU YAPMAZ, BAKTERİ VE HAŞERE BARINDIRMAZ
* SIVI OLARAK ENJEKTE EDİLDİĞİNDEN HER TÜRLÜ DETAYDA KESİN ÇÖZÜM SAĞLAR
* İŞÇİLİK, NAKLİYE, ZAMAN VE EN ÖNEMLİSİ ISITMA VE SOĞUTMA ENERJİSİNDEN BÜYÜK TASARRUF SAĞLAR
* TRAPEZ SAC, OLUKLU LEVHA GİBİ YÜZEYLERE MÜKEMMEL YAPIŞMA SAĞLAR
* LAMDA DEĞERİ OLDUKÇA DÜŞÜKTÜR
* YATAY VE DÜŞEY ZEMİNLEDE RAHATLIKLA UYGULANIR. ÜZERİNDE YÜRÜLEBİLİR.
* GÜNDE ORTALAMA 1000 METREKARE UYGULAMA HIZI