spray polyurethane foam di Dinding Wilmar Nabati Gresik 5

ISI YALITIMI
Konforlu bir yaşam 20-22 derece sıcaklıkta mümkündür. Kışın ve yazın mekanlar arası ısı transferi olmaktadır bu ise enerji kaybına neden olur. POLİÜRETAN SERT KÖPÜĞÜ %97 kapalı hücre yapısında olup en düşük ısı iletkenlik kat sayısı ile ısı köprüsü oluşturmadan yapılarda %60 varan tasarruf sağlar bu özellikleri ile bilinen en kaliteli ısı yalıtım sistemidir.
ÇATI İZOLASYONU
Kırıkkale Çatı Püskürtme Poliüretan Yalıtım olarak çatı yalıtımı sayesinde iç ortam sıcaklığına yakın bir sıcaklıkta iç tavan yüzeyleri ile ısısal konforu yakalar ve çatı katı tavan ısı kayıplarını önler ve kışın ısınma yazın soğutma giderlerinizde büyük oranda tasarruf etmenizi sağlar. Nemlenme ve yoğuşma önler. Binanın ömrü uzar ve çatı katında daha konforlu sağlıklı bir ortam oluşur. Aynı zamanda çatı ahşabı çürüyüp taşıyıcılığı azalmaz. İkinci seçenek izolasyon bütçesi kısıtlı çatılarda uygulanır. Bu yöntemde çatının beton tabanı çatı poliüretan yalıtımla izole edilir. Çatı farkı artı bir maliyet getirmediği için izolasyon daha hesaplı olur. Ancak ilk yöntemin getirdiği koruma faydalarından burada söz etmek- mümkün değildir. Üçüncü ve son olarak izolasyon çatı poliüretan yalıtım kiremit altına uygulanır ve kiremit yada başka bir çatı örtüsüyle kaplanır. Bu uygulama az tercih edilen fakat malzemeler arasında kaldığı için kullanım ömrü diğer iki- seçeneğe göre daha uzun olan bir uygulamadır.

SPREY POLİÜRETAN UYGULAMA ALANLARI
Çatı yalıtımı, çatı arası yalıtımı, çatı altı yalıtımı, çatı üstü yalıtımı, endüstriyel tesisler yalıtımı, tavuk çiftlikleri yalıtımı, mandıralar yalıtımı, kapalı balık çiftlikleri yalıtımı, büyük baş hayvan çiftlikleri yalıtımı, soğuk hava depoları yalıtımı, fabrika yalıtımı, fabrika çatıları yalıtımı, gibi ısı su ve ses yalıtımı istenen her yerde kesin çözüm sunar.

ÇATI İZOLASYONU
Kırıkkale Sprey poliüretan çatı yalıtımı sayesinde iç ortam sıcaklığına yakın bir sıcaklıkta iç tavan yüzeyleri ile ısısal konforu yakalamamız çatı katı tavan ısı kayıplarını önler ve kışın ısınma yazın soğutma giderlerinizde büyük oranda tasarruf etmenizi sağlar. Nemlenme ve yoğuşma önler. Binanın ömrü uzar ve çatı katında daha konforlu sağlıklı bir ortam oluşur. Aynı zamanda çatı ahşabı çürüyüp taşıyıcılığı azalmaz. İkinci seçenek izolasyon bütçesi kısıtlı çatılarda uygulanır.Bu yöntemde çatının beton tabanı izole edilir. Çatı farkı artı bir maliyet getirmediği için izolasyon daha hesaplı olur. Ancak ilk yöntemin getirdiği koruma faydalarından burada söz etmek- mümkün değildir. Üçüncü ve son olarak izolasyon kiremit altına uygulanır ve kiremit yada başka bir çatı örtüsüyle kaplanır. Bu uygulama az tercih edilen fakat malzemeler arasında kaldığı için kullanım ömrü diğer iki- seçeneğe göre daha uzun olan bir uygulamadır.
ÇATILARDA ISI YALITIMI
Kırıkkale Sprey Poliüretan Yalıtım İç ortamla dış ortamın sıcaklıklarının farklı olması sebebiyle iç ortamdaki su buharının kısmi basınç soğuk olan dış ortamdaki su buharının kısmi basıncından daha büyüktür. Neticede kısmi basınçların farklı olması sebebiyle sıcak taraftan soğuk tarafa doğru su buharı moleküllerinin geçişi meydana gelir. Su buharının soğuk yüzeylere temas halinde su buharı yoğunlaşarak su haline döner. Bu durumda;-Su,ısının (soğuk veya sıcak) içeriye daha hızlı geçişine izin verir ve kışın ısınma yazın ise soğutma giderlerinizin artmasına neden olur. Çatı ahşabı çürür taşıyıcılığı azalır.-Çatı arasında küf ve bakteri oluşur sağlıksız ortam şartları doğar. -Yapı fiziğinin temel prensiplerinden biri su buhrının yapı elamanlardan yoğunlaşmadan mümkün olduğunca dışarı atılmasını sağlar.
İÇ VE DIŞ CEPHE YALITIMI
Kırıkkale Sprey Poliüretan Yalıtım İç ve dış cephelerde yüzeyin düz bir satıha kavuşturulması amacıyla poliüretan üzerine bir takım işlemler yapılır. İç ve dış cephelerde yüzeye öncelikle 1/1,5 metre aralıklarla çıtalar tutulur. Sonrasında tüm yüzeye tek parça halinde sprey poliüretan kaplanır. Daha önceden çaktığımız çıtalar file tutturulur,file üzerine sıva ve en son işlem olarak istenilen renkte ve kalitede boya uygulanır.
İÇ VE DIŞ CEPHEDEN YALITIM
Kırıkkale Poliüretan sert köpük yüksek basınçlı poliüretan püskürtme makinesi ile aplike edilir. Gezici poliüretan makine sistemleri ile hammaddeler uygulama yerin gelir. Uzman personel,yüksek basınçlı – uzun hortuma- takılı püskürtücü tabanca ile kir,toz ve yağdan temizlenmiş betona, ahşap,metal vb. yüzeye malzeme püskürtme uygulanır. Püskürtülen malzeme % 100 aderans ile aplikasyon zemine yapışarak yekparelik sağlar.300 atü basınçla püskürtüldüğü için en ufak gözeneklere dahi nufuz ederek doldurur. Sıvı olarak püskürtülen poliüretan çok kısa sürede reaksiyona girer,genişler ve sertleşir. Uygulama sonunda ek yer olmayan ısı köprüsü oluşturmayan ve sızdırmazlık sağlayan bir yalıtım sağlar. Daha sonra gerekiyorsa üzerine güneşe dayanıklı UV boya sürülür yada mimarın öngörmüş olduğu çakıl,boya,şap,beton,mermer veya trapezoidal türü kaplama yapılır Işık boşlukları ve havalandırma gibi kritik yerler poliüretan püskürtme sistemi ile sorun izole edilip kaplanır.
TEMEL İZOLASYONU
Kırıkkale Püskürtme Poliüretan Yalıtım günümüzde gerek beton ve gerek diğer yapı malzemesi,ayrıca bir tedbir alınmadığı taktirde,yeraltı suyunu hiç geçirmeyen bir duvar inşsına yeter özellikte değildir.Islak zeminle temas bulunan bir duvar,nemlendiği gibi,bir tarafında yeraltı suyu bulunan bir beton duvardan yeraltı suyu geçerek duvarlar arasında kalan boşluğu doldurabilir. Bunun sonucu olarak uygunsuz izolasyon,binalarda muhtemel rutubet oluşturur. Rutubet insanların sağlığına, malzemenin mukavemetine ve eşyaların bozulmasına tesir eden önemli bir faktördür.Bu nedenle rutubetin meydana gelmesi muhtemel yerlerde, önleyici tedbirler almak şarttır. Rutubetin en önemli tesiri insanlarda , başta romatizma olmak üzere çeşitli hastalıklar meydana gelmesidir. Yapı malzemelerinde ise ,çürüme, taşıyıcı kısımların mukavemetinin azalması , tamir masraflarının artmasına ve hatta yapının tehlikeli bir durum almasına sebep olur. Bazı hallerde binanın yıkılarak can ve mal kaybına bile sebep olduğu görülmüştür.
TAVUK VE HAYVAN ÇİFTLİĞİ YALITIMI

Kırıkkale Püslürtme köpük izolasyon poliüretan yapısı gereği , bakteri ve haşere barındırmaz , sudan ve nemden etkilenmez , yıkanabilir. Bu nedenle ;
– Kırıkkale Püslürtme Köpük İzolasyon Tavuk çiftliklerinde ve hayvan barınakarında tavan ve duvar izolasyonlarında püskürtme poliüretan köpük kullanılır.
– Kırıkkale Püslürtme Köpük İzolasyon ses izolasyonu özelliği nedeniyle özellikle hayvan barınaklarında çatıda yağmur , dolu , rüzgar vb. den oluşan seslere izole denir .
– Kırıkkale Püslürtme Köpük İzolasyon tavuk çiftliklerinde ve hayvan barınaklarında biriken hayvan dışkılardan açığa çıkan gazlardan etkilenmez.
– Kırıkkale Püslürtme Köpük İzolasyon Rahatlıkla yıkanarak temizlenebilir.
HAVUZ YALITIMI
Havuzlarda sürme tip su yalıtım malzemeleri veya sentetik örtüler kullanılarak yapılır . Sürme malzemelerle yapılacak yalıtımda , betonarme betonunun yüksek sınıfta ve su geçirimsizlik katkılı olarak dökülmesi gerekmektedir. Bu betonun üzerine yine su geçirimsizlik katkılı sıva uygulanmasının ardından en az iki kat sürme su yalıtım malzemesi uygulanmalıdır. Son kat kaplama ise isteğe bağlı olarak seramik / fayans ya da detaya göre özel kaplama boyalarıyla bitirilebilir. PVC esaslı örtülerle de su depoları ve yüzme havuzlarında su yalıtımı yapılmaktadır. Su depoları için içme suyula temasa uygun membranlar , yüzme havuzları içinse havuz kimyasallarına dayanaklı membranlar kullanılmaktadır. Son yıllarda büyük siteler, sosyal tesis veya parklarda sıkça gördüğümüz yapay göletlerde özel sentetik örtülerle su yalıtımı yapılmaktadır.
KAMYONET VE TIR YALITIMI
Sprey poliüretan köpük uygulaması nakliye için kullanılan kamyonet ve tırların yan,tavan ve tabanlarına uygulanır.poliüretan köpük kolay uygulanır,tek parça halinde her yeri kaplar ve en iyi yalıtımı Kırıkkale Püslürtme Köpük İzolasyon sağlar.
TANK BORU VE SİLO YALITIMI
Poliüretan Tank İzolasyonu
Sprey köpük izolasyon poliüretan ile izolasyonu yapılacak tank gövdesine,çoğunlukla alüminyumdan üretilmiş,ceket tabir edilen ikinci kat sac tabaka, istenen izolasyon kalınlığına gore mesafe tutucular ile sabitlendikten sonra iki cidar arasına sıvı olarak döküm yapılarak Kırıkkale SıkmaKöpük İzolasyonu tamamlanır.
• Ek yersiz % 100 ısı izolasyonu elde edilir.
• Tankın ana gövdesi aşınmalardan korunur.
• (-) 45c derece /(+)100c derece arasında ısıya dayanıklıdır.
• Sudan, nemden etkilenmez.
• Uzun ömürlüdür,hızlı uygulanır.
BALIKÇI TEKNELERİ YALITIMI
Sıkma köpük izolasyon poliüretan balıkçı teknelerinin avlanan balıkları saklama odalarırnın tavan duvar Zemin izolasyonlarında Kırıkkale Püslürtme Köpük İzolasyon kullanılmaktadır.
Deniz suyundan etkilenmez. Bakteri barındırmaz . Kırıkkale Püslürtme Köpük İzolasyon Açık denizde seyreden ve avlanan teknelerin maruz kaldığı deniz hareketlerine dayanır, kırılmaz.
Sıkma köpük izolasyon ek yeri olmadığı için ısı kaçaklarına meydan vermez ve avlananan balıkların tazeliğini muhafaza eder.
SOĞUK HAVA DEPO UYGULAMALARI

Poliüretan Soğuk Hava Depo Uygulamaları
Ülkemizde yetişen yaş meyve – sebzeleri ürün hasadından sonra saklandığı soğuk hava depolarının tavan – duvar – zeminlerinde sıkma köpük izolasyon uygulanmaktadır.
Ülkemizde üretilen et ve et ürünlerinin saklanması amacı ile inşa edilen soğuk hava depolarının , şok odalarının ve donmuş muhafaza odalarının tavan – duvar – Zemin izolasyonlarında sıkma köpük izolasyon kullanılmaktadır.
Ülkemizde üretilen süt ve süt ürünleri ile hemen tüketilmeyecek yumurtaların saklanması için inşa edilen soğuk hava depolarında, donmuş muhafaza odalarının tavan – duvar –zeminlerinde sıkma köpük izolasyon uygulanmaktadır .
Ek yeri olmaması , bakteri , haşare barındırmaması sudan ve nemden etkilenmemesi , yük taşıma kabiliyetinin yüksek olması sıkma köpük izolasyonun tercih nedenidir.
Rabist teli gerilerek sıvanabilir , sıkma poliüretan köpük izolasyon üzerine fayans döşenebilir.
Klasik sistemlerle yapılmış mevcut izolasyonlar üzerinede sıkma poliüretan köpük izolasyon uygulanarak zamanla meydana gelen deformasyonları gidermek , ısı izolasyonuna takviyede bulunmak amacı ile kullanılmaktadır . Bu sayede mevcut izolasyonu güçlendirdiği gibi işletme sahibini ek yatırımlardanda kurtarmaktadır.

cc foam-studs Izolatii-fatada-16 roofing o condensationprevention6large foamprj13 spray polyurethane foam di Dinding Wilmar Nabati Gresik 5 spray polyurethane foam di midtown hotel spraying-on-ducts-and-crawl galeri10 kamyonet5 maxresdefault (1) 1.Kneeling-Good-New-BUFCA
IM000595.JPG
tankizolasyonu  Strona-www-zdjęcie-do-OFERTA-OBIEKTY-INWENTARSKIE IMG-20110622-00084 foam_install_04 SPF-2 talpa apšiltint poliuretano putomis